Hale przemysłowe w systemie Built to suit

04.07.2022
nowoczesne hale przemysłowe
Hale przemysłowe tworzone w oparciu o system BTS (built-to-suit) są domeną naszej firmy. Każdy projekt dostosowywany jest pod indywidualne zamówienie klienta. Nowoczesne, w pełni wyposażone hale przemysłowe są kluczowym elementem łańcucha dostaw. Projektując nasze hale, stawiamy nie tylko na optymalizację kosztów, ale również stosujemy rozwiązania zgodne z zasadami certyfikacji obiektów. Wiemy, że ten rodzaj hal…

Hale przemysłowe tworzone w oparciu o system BTS (built-to-suit) są domeną naszej firmy. Każdy projekt dostosowywany jest pod indywidualne zamówienie klienta. Nowoczesne, w pełni wyposażone hale przemysłowe są kluczowym elementem łańcucha dostaw. Projektując nasze hale, stawiamy nie tylko na optymalizację kosztów, ale również stosujemy rozwiązania zgodne z zasadami certyfikacji obiektów. Wiemy, że ten rodzaj hal ukierunkowany jest w stronę automatyki i robotyki, aby w jak najbardziej efektywnie zastąpić pracę ludzi maszynami. Co więcej, stoi za tym redukcja kosztów i przyspieszenie czasu realizacji zamówień. Służymy doradztwem już od samego etapu projektu i doradzamy najlepsze rozwiązania pod indywidualne potrzeby naszych klientów. Dzięki precyzyjności projektu, wykwalifikowanym specjalistom oraz fachowej ekipie montażowej nasze hale przemysłowe spełniają nawet najbardziej wygórowane wymogi.

Hale przemysłowe — lokalizacja.

Lokalizacja jest bez wątpienia jednym z kluczowych aspektów w przypadku hal przemysłowych. Ważna jest możliwość podłączenia mediów, bliskość drogi publicznej czy kształt działki. Warto również wziąć pod uwagę łatwość dojazdu do hali czy sąsiedztwo działki. W tym ostatnim przypadku warto zwrócić uwagę, czy natężenie ruchu lub magazynowanie przedmiotów nie będą kolidowały w znajdującymi się w sąsiedztwie domami, czy terenami zielonymi. Z tego względu dobrze jest wybrać teren, który nie znajduje się w bliskim sąsiedztwie innych budynków i nie będzie przeszkodą dla wjazdu samochodów dostawczych. 

hale przemysłowe w roli magazynu

Nasze hale przemysłowe znajdują się na terenie zachodniej Polski, w bliskim rejonie ważnych węzłów komunikacyjnych takich jak autostrady i drogi szybkiego ruchu. Zagospodarowanie terenu pozwala na ewentualną rozbudowę przestrzeni i łatwego dostępu do przestrzeni magazynowej.

Hale przemysłowe to specyficzny rodzaj nieruchomości.

Hale przemysłowe są bardzo wymagającym rodzajem hal. Decyzję dotyczącą budowy i przystosowania hali podejmuje się, uwzględniając rodzaj produktu oraz jego technologię produkcji. Ma to kluczowy wpływ na ustalenie zarówno wymiarów hali przemysłowej, jak i jej zaopatrzenia w niezbędny sprzęt. W przypadku hal przemysłowych zwykle zachodzi potrzeba większej adaptacji niż np. w przypadku hal magazynowych. Dzieje się tak ze względu na wyposażenie w wyciągarki, żurawie czy suwnice. Maszyny te wytwarzają nadwyżkowe obciążenia statyczne i dynamiczne oddziałujące na układ konstrukcji w hali. Nierzadko hale produkcyjne wymagają wydzielonego miejsca do ulokowania różnego rodzaju potrzebnych instalacji. Jest to np. instalacja wody, odciągi dymowe, instalacja sprężonego powietrza. 

ramie robotu przemysłowego na produkcji

Realizacja hali produkcyjnej musi też spełniać wszelkie normy przeciwpożarowe. Ze względu na nieustanne wykonywanie obowiązków pracowników w halach produkcyjnych jest to temat wymagający spojrzenia na szerokie spektrum. Często wymogi inwestorów w  celu zapewnienia najwyższej wydajności produkcji są bardzo wygórowane. Z tego względu kluczowe jest zaplanowanie zabezpieczenia technologii produkcji odpowiednią konstrukcją i nawierzchnią ścian i dachu powstającej hali. Często jest ona bardzo zaawansowana i kosztowna.

Kupno lub wynajem hali.

Zarówno zakup jak i wynajem hali przemysłowej ma swoje zalety i wady. Wynajem hal przemysłowych to doskonała opcja dla inwestorów, którzy dopiero raczkują ze swoim biznesem i wolą przeznaczać fundusze na rozwój działalności, niż zakup hali. Hale przemysłowe na wynajem to również doskonały pomysł, jeśli klientom zależy na szybkim rozpoczęciu biznesu bez wielomiesięcznego oczekiwania na budowę hali. Hala magazynowa na wynajem może być o różnych wymiarach, dzięki czemu w prosty sposób można dopasować ją do własnych potrzeb. Hale przemysłowe BTS Development można wynająć już na okres 5 lat z możliwością przedłużenia. Ponadto klienci mogą liczyć na transparentność rozliczeń oraz niezmienność stawki czynszu przez okres trwania umowy.

zakup hali przemysłowej

Zakup hali przemysłowej to dużo większy koszt, ale również dużo więcej możliwości. Przede wszystkim nie istnieje uniwersalna hala przemysłowa. Każda musi być dostosowana, nie tylko uwzględniając potrzeby danej branży, ale również samej firmy. W przypadku zakupu hali nie tylko będzie ona “uszyta na miarę” już od samego etapu projektu, ale również będzie istniała możliwość jej rozbudowy w przyszłości.

Jak powstają hale przemysłowe?

Pierwszym etapem powstania hali stalowej jest projekt. Jest to bardzo ważny etap, ponieważ wtedy projektant hal przemysłowych bierze pod uwagę indywidualne potrzeby i pomysły klienta. Tak jak w przypadku BTS Development istotne jest zrealizowanie projektu pod konkretne zlecenie klienta. To sprawia, że finalny obiekt  jest w pełni dostosowany do wymogów inwestora. Kolejny etap to produkcja hali. Fabryka wytwarza części tworzące stalowy szkielet, które transportuje się do docelowego miejsca powstania hali.

Zalety stalowych hal przemysłowych.

stalowa hala przemysłowa

Hale przemysłowe stalowe to często wybierane rozwiązanie. Dzięki wznoszeniu obiektów z tego materiału znacznie redukuje się koszty produkcji. Co więcej, konstrukcje stalowe wpływają na lepszą wytrzymałość hali. Stalowe komponenty nie są ciężkie i w prosty sposób można je przetransportować. Na finalny etap składa się adaptacja podłoża. Żelbetowe płyty wykładane są na nośnym gruncie. Takie rozwiązanie sprawia, że nie trzeba już stosować pomocniczych podsypek. Dzięki temu można znacznie przyspieszyć czas powstawania inwestycji. Stalowe części są łatwe w montażu, a co za tym idzie w ciągu niedługiego czasu, powstaje nowoczesna hala przemysłowa.

Szybkość budowy i redukcja kosztów.

Lekkie i proste w montażu hale przemysłowe stalowe są obecnie dużo chętniej wybierane niż murowane i betonowe konstrukcje. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku hali przemysłowych. Główną zaletą wyboru hal stalowych to redukcja kosztów. Warto również zaznaczyć, że to duża oszczędność czasu, a co za tym idzie, szybszy odbiór gotowego obiektu. Zwłaszcza na początku  działalności czas i pieniądze są bardzo ważnymi czynnikami, co może przekładać się na sukces hal stalowych.

negocjacje ceny wynajmu hali przemysłowej

Szeroka funkcjonalność.

Niewątpliwą zaletą hal stalowych jest to, że pełnią wiele funkcji i mają szerokie zastosowanie. Mogą to być nie tylko hale przemysłowe, ale nie tylko. To także hale magazynowe, produkcyjne, hale targowe, magazyny i biura. Hale stalowe sprawdzają się także w branży eventowej, które można dostosować do wydarzeń z dużą ilością osób. 

Hale przemysłowe — zastosowanie.

W przemyśle hale są nieodzownym elementem, by wytwarzać swoje produkty. Na tym jednak nie kończy się ich rola. Przedsiębiorstwa potrzebują hal przemysłowych również do przechowywania i dystrybucji swoich wyrobów. Hale przemysłowe przyczyniają się do lepszej organizacji i płynności pracy, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności. Dzięki wiedzy i doświadczeniu specjaliści z BTS Development mogą stworzyć dla klientów hale dostosowane do każdego etapu pracy i produkcji tego rodzaju przedsiębiorstwa. Konstrukcje są zgodne ze wszelkimi wymaganymi regulacjami w produkcji, magazynowaniu czy dystrybucji.

nowoczesna produkcja rowerów w hali

Solidność i trwałość konstrukcji.

Warto podkreślić wytrzymałość hal stalowych, co jest szczególnie ważne w przypadku przemysłu. Nowoczesne hale przemysłowe są w pełni przystosowane do zmiennych warunków atmosferycznych. To sprawia, że hala może pełnić swoją funkcję przez cały rok. Obecnie projektanci i wykonawcy hal dbają o ich estetykę. Dzięki temu lepiej komponują się z otoczeniem niż ciężkie, murowane obiekty. W przypadku zmiany koncepcji firmy halę stalową można w łatwy sposób zdemontować. Co więcej, można dzięki temu odzyskać około 90% komponentów użytych przy wnoszeniu hali. Łatwo zatem zauważyć, że jest to zarówno ekonomiczna jak i ekologiczna opcja. Innowacyjna hala przemysłowa, to słuszny wybór dla przedsiębiorstw z wielu branż.

Co decyduje o sukcesie hal przemysłowych?

Aby inwestycja, jaką jest budowa obiektu przemysłowego odniosła sukces, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Niezależnie czy hala ma przeznaczenie produkcyjne, czy magazynowe kluczowa jest odpowiednia lokalizacja. Następnie należy skupić się na konkretnym i dopracowanym projekcie. O powodzeniu decyduje również regularna i ścisła współpraca pomiędzy zespołem projektowym, inwestorem, a także wykonawcą. 

Uwzględnienie odpowiednich metod materiałowych i konstrukcji jest uwarunkowane wymaganiami wznoszonych budynków, a także ich docelowego przeznaczenia.

Etap projektowania hali.

projektowanie hali przemysłowej

Ważne, aby już na etapie projektu wziąć pod uwagę najlepsze rozwiązania ekonomiczne, wizualne, a także dogodne i bezpieczne warunki dla pracowników. Te aspekty powinny być poparte odpowiednimi kwalifikacjami, wiedzą i doświadczeniem. Projekt obejmuje również takie zagadnienia jak rozmieszczenie oświetlenia, izolację akustyczną i wibroizolację czy wytyczne przeciwpożarowe. Nie bez znaczenia jest również rozmieszczenie instalacji grzewczych czy wentylacji. W planie nie może również zabraknąć wytycznych dotyczących pomieszczenia wewnątrz np. posadzki odpornej na obciążenia czy kurtyn przemysłowych. Na zewnątrz ważny jest rodzaj bram czy odwodnienie stropodachów.

Ile trwa budowa hali przemysłowej?

Budowa hali przemysłowej to wieloetapowy proces, wymagający zaangażowania sztabu specjalistów. Przeciętnie wnoszenie hali przemysłowej stalowej przez naszych fachowców wynosi od 8 do 12 miesięcy. Kluczowy wpływ na czas realizacji uzależniony jest od wielkości inwestycji i materiałów użytych do konstrukcji hali. Nie bez znaczenia jest także forma współpracy z wykonawcami.

inwentarz hali magazynowej

Jeśli generalnym wykonawcą jest jedna firma, czas realizacji będzie znacznie szybszy. Dzięki płynnej i szybkiej współpracy z pracownikami poszczególnych działów można sprawnie realizować kolejne etapy inwestycji. Szybkość budowy hali zależy również od przygotowania gruntu na działce inwestycyjnej, a także predyspozycje do osadzenia na niej fundamentów konstrukcji. Z pewnością dużo czasu zajmuje zgromadzenie dokumentacji. Dzięki pomocy profesjonalnej firmy nie będą musieli Państwo mieć tego na głowie. Generalny wykonawca nie tylko zajmie się kompleksowo formalnościami, ale również będzie odpowiedzialny za kwestie prawno-formalne, czy kontakt z urzędami i właściwe wypełnienie wniosków.

Pozostałe aktualności

Bez kategorii, hale
2023.07.06
Hale wystawiennicze przyszłości. Innowacyjne rozwiązania w projektowaniu i budowie hal.
Centra logistyczne
hale, magazyny
2023.02.02
Centra logistyczne – co warto o nich wiedzieć?
budowa hal stalowych
hale, magazyny
2022.09.29
Na czym polega budowa hal magazynowych w systemie BTS?