hale stalowe

Hale stalowe – projektowanie, budowa, charakterystyka.

Jesteśmy firmą, która od wielu lat realizuje kompleksowe usługi od projektu do realizacji nieruchomości komercyjnych. Hale stalowe, zajmujemy się ich projektowaniem i budową. Są to np. magazyny, hale produkcyjne, hale przemysłowe, biurowce. W swojej szerokiej ofercie posiadamy hale na sprzedaż oraz hale na wynajem. Cały proces – już na etapie projektowania – jest ściśle tworzony pod indywidualne zamówienie klienta. Od samego początku naszej współpracy z klientem staramy się precyzyjnie określić funkcjonalność, a także bieżące i przyszłe potrzeby. Możemy wykonać także przyszłosciową symulację, aby w pełni wykorzystać potencjał wznoszonego obiektu. 

Znajdujemy się na terenie woj. lubuskiego, co daje nam duże możliwości rozwoju. Posiadamy na terenie województwa grunty inwestycyjne. Zlokalizowane są w niewielkiej odległości od głównych dróg A2/S3. Nasze tereny inwestycyjne dają duże możliwości na rozwój potencjału ludzkiego czy niskich kosztów zakwaterowania cudzoziemców. Co więcej, na wybranych terenach istnieje możliwość rozbudowy istniejących obiektów. Dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał naszego województwa. Jesteśmy zaufanym i doświadczonym partnerem, skupiającym się na jakości świadczonych usług. Od lat z powodzeniem rozszerzamy naszą ofertę, elastycznie reagując na Państwa potrzeby. Rozumiemy oczekiwania naszych klientów, co pozwala nam realizować wyjątkowe obiekty, spełniające najbardziej rygorystyczne kryteria. Nasi eksperci z BTS Polska nie tylko pomogą Państwu przejść przez każdy etap projektu, lecz również maksymalnie skrócą czas realizacji inwestycji.

Czym wyróżniają się nasze hale?

Nasze hale i magazyny cechuje doskonale wykorzystany potencjał komponentów z dbałością o każdy szczegół. Wiemy, jak istotny jest wybór najlepszych materiałów, instalacji oraz fundamentów zgodny z potrzebami i oczekiwaniami klientów. Nasze innowacyjne rozwiązania pozwalają zredukować koszty użytkowania hali.

Hale stalowe spełniają najbardziej restrykcyjne standardy, dzięki czemu montaż jest szybki i solidny. Budowa hal stalowych realizowana jest z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dzięki kontrolowaniu każdego etapu budowy, hale posiadają gwarancję uprzednio założonym parametrom technicznym i konstrukcyjnym. Idąc z duchem czasu, wiemy, jak ważna jest nie tylko funkcjonalność, ale także estetyka. Dzięki połączeniu kreatywności z funkcjonalnością i ergonomią nasze hale magazynowe są nowoczesnymi obiektami pod każdym względem. Dbamy o każdy szczegół i często realizujemy nietypowe projekty z uwzględnieniem powyższych parametrów. Hale, które projektujemy to nie tylko hale magazynowe, hale produkcyjne czy przemysłowe. Są to także sklepy lub biura. To potwierdza fakt, że hale stalowe mają bardzo szerokie zastosowanie.

Hale stalowe – proces realizacji hali przez BTS

Nasz zespół projektowy posiada duże kompetencje oraz doświadczenie w realizacji projektów, jakimi są hale stalowe. Na początku staramy się jak najlepiej zidentyfikować potrzeby klienta w zakresie dostosowania obiektu. Optymalizujemy koszty oraz wewnętrzne procesy. W pierwszym etapie tworzymy projekt koncepcyjny, uwzględniając wiele ważnych aspektów. Na to składa się m.in.:

  • optymalizacja wykorzystania przestrzeni
  • optymalizacja produkcji
  • dostosowania przestrzeni do wymagań technicznych danej branży
  • optymalizacja zaplecza socjalnego oraz biurowego
  • optymalizacja komunikacji.

Kolejny etap to zatwierdzenie projektu budowlanego i przygotowanie do rozpoczęcia prac. Trzeci etap to współpraca wyspecjalizowanych firm budowlanych z naszym zespołem projektowym. Na tym etapie kontrolujemy każdy etap budowy hali. W efekcie pozwala nam to uzyskać pozwolenie na użytkowanie nieruchomości. W ostatnim etapie zamykamy inwestycję i przekazujemy halę klientowi. Dodatkowo wdrażamy pracowników klienta w obsługę wszystkich urządzeń technicznych, które znajdują się w obiekcie.

W przypadku wynajmu hali magazynowych oferujemy kompleksowe usługi w zakresie:

  • realizacji wymaganych, okresowych przeglądów technicznych,
  • bezzwłocznego usuwania awarii i usterek
  • modernizacji obiektu na życzenie klienta.

Hala stalowa — projektowanie

BTS Polska oferuje Państwu kompleksowe usługi projektowe. Wiemy, że dobry projekt to połowa sukcesu udanej inwestycji i absolutna podstawa. Nasi eksperci chętnie doradzą Państwu w zakresie wyboru najlepszej działki pod daną inwestycję. Konstrukcje stalowe potrafią być dosyć skomplikowanym tematem.

Naszym klientom służymy zawsze wsparciem i doradzamy pod kątem szczegółów technicznych, jak również projektu budynku. Dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu na Państwa życzenie przygotujemy także plany rozbudowy nieruchomości.  Dopilnujemy także obowiązkowych formalności, aby jak najszybciej realizować projekt. Mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Nasza bieżąca wiedza daje możliwość zrealizowania projektu zgodnego z obecnymi standardami w tej wymagającej branży, jakimi są hale i magazyny. W planach uwzględniamy takie aspekty jak:

  • zagospodarowanie terenu
  • projekty kondygnacji
  • wizualizacje hal magazynowych

Współpracujemy z wykwalifikowanymi fachowcami w wielu dziedzinach. Dzięki wsparciu w zakresie konstrukcji, instalacji elektrycznych czy zaplecza sanitarnego możemy zadbać o każdy szczegół inwestycji.

Zalety hal stalowych i ich zastosowanie

Hale stalowe cieszą się dużym zainteresowaniem i stanowią ważny punkt w obszarze rozwoju przedsiębiorstwa. Już od jakiegoś czasu z powodzeniem zastąpiły klasyczne, murowane obiekty. Jest to uzasadnione z kilku powodów m.in. 

  • zminimalizowania kosztów,
  • krótkiego czasu budowy
  • nowoczesnego wzornictwa i możliwości wkomponowania budynku w otaczającą infrastrukturę
  • doskonałej relacji jakości do ceny
  • możliwości późniejszej modyfikacji
  • ekologiczności i ergonomii
  • możliwości wniesienia hali niezależnie od pory roku
  • szybkości montażu i oddania do użytku
  • szerokiego zastosowania.

Wśród niewątpliwych zalet można wymienić także wysoką trwałość i wytrzymałość (konstrukcje są wznoszone na lata). Płyty warstwowe używane do konstrukcji hal zapewniają znakomite właściwości izolacyjne. Ponadto, z łatwością można dostosować wnętrze pomieszczenia do rodzaju prowadzonej działalności.

Hale stalowe sprawdzą się doskonale jako hale produkcyjne w wielu różnych branżach. Dzięki swojej wysokości z powodzeniem pomieszczą maszyny wielkogabarytowe. Mogą być wykorzystywane również jako magazyny i pomieścić wiele regałów magazynowych. To jednak niejedyne zastosowania hal stalowych. Obiekty — dzięki dodatkowej izolacji — mogą być zaadaptowane również pod całoroczne hale sportowe. Sprawdzą się również jako centra logistyczne. Dzięki łatwemu wzniesieniu konstrukcji, tego typu hale wykorzystuje się pod targi i wystawy. Mniejsze hale stalowe sprawdzą się w przemyśle czy branży rolniczej, jako magazyn żywności.

Hale stalowe — charakterystyka

Podstawę hali stanowią słupy wykonane ze stali, rygle dachowe oraz obudowa. Wykończenie ścian oraz dachów składa się z płyt warstwowych lub rzadziej blach stalowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcja jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Prefabrykaty potrzebne do budowy hali stalowej dostarczane są do danego miejsca, w którym ma powstać hala. Na przygotowanych wcześniej fundamentach ekipa budowlana wnosi halę. Dzięki temu całą konstrukcję można wznieść w dużo krótszym czasie niż w przypadku obiektu murowanego. Części użyte do budowy hali są jednego rodzaju, dlatego obiekt można rozbudować w prosty sposób. Możliwa jest również rozbiórka bez uszkodzenia szkieletu konstrukcji.

Hale stalowe mają bardzo duże możliwości konstrukcyjne nawet dla najbardziej wymagających inwestorów. Dzięki temu mogą spełniać restrykcje dotyczące określonej powierzchni, zaplanowania przestrzeni, obciążeń, wymagań technologicznych. Uniwersalna specyfika oraz możliwość innej adaptacji, powodują, że zmiana sposobu użytkowania nie będzie problemem. Rozpiętość stalowego szkieletu jest szczególnie podkreślana w przypadku hal widowiskowych, obiektów sportowych czy lotniczych hangarów.

Jak powstaje hala stalowa?

Cały proces budowy hali składa się z czterech etapów. W pierwszym etapie zajmujemy się zebraniem niezbędnej dokumentacji oraz rozpoczęciem projektu hali. Wspieramy naszych klientów w całym procesie kompletowania zgód i pozwoleń. Następnie dostarczamy klientowi dokumentację projektową. Kolejno – po uzyskaniu zgody na budowę – przystępujemy do kolejnego etapu realizacji projektu.

Drugi etap to wykonanie elementów, z których budowana będzie hala. Dzięki innowacyjnym technologiom możemy zaprojektować i wyprodukować solidne prefabrykaty, zoptymalizowane pod kątem ilości stali. Dodatkowo wiemy, jak ważne jest zabezpieczenie antykorozyjne łączące trwałość z estetyką. Pokrywamy konstrukcję powłokami malarskimi lub ocynkowujemy wybrane elementy np. dachu.

Z kolei w trzecim etapie zajmujemy się montażem hali z uprzednio przygotowanych elementów. Jednak przed przystąpieniem do tego procesu prowadzimy prace ziemne i przygotowujemy obszar do wylania fundamentów oraz do założenia belek podwalinowych.Następnie umocowujemy konstrukcję hali i łączymy komponenty za pomocą śrub.

Finalnie, skupiamy się na wykończeniu oraz pracach instalacyjnych. Polegają one na montażu i uruchomieniu instalacji zewnętrznych i wewnętrznych, wylaniu i wygładzeniu betonowego podłoża, a także na zadbaniu o przestrzeń przed gotowym budynkiem.

Hale na wynajem

Hala do wynajęcia jest doskonałą opcją dla osób, które nie chcą inwestować zbyt wielu środków na start ani wiązać się długoterminowymi zobowiązaniami. W przypadku wynajmu hali ponoszą Państwo niższy koszt inwestycyjny składający się z comiesięcznego czynszu i dodatkowych opłat. Wszelkie naprawy i konserwacje również leżą po naszej stronie. Każdy magazyn do wynajęcia, jak również pozostałe obiekty to umowa od 5 lat z możliwością przedłużenia. 

Stawka czynszu pozostaje niezmienna przez cały okres trwania umowy. Ponadto, rozliczenia czynszu najmu i kosztów eksploatacyjnych, zawsze są transparentne. To sprawia, że nie ryzykują Państwo dużym kapitałem w przypadku zmiany koncepcji. Nasze hale produkcyjne na wynajem cechuje zgodność obiektu z wymaganymi normami.

Hale stalowe – na sprzedaż czy na wynajem?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zapewniamy różne formy finansowania. Jesteśmy elastyczni i do każdej podpisywanej umowy podchodzimy indywidualnie. Jeśli nie jesteście Państwo pewni, czy zakup hali jest właściwym wyborem, pomożemy dobrać odpowiednie rozwiązanie. Powyżej pisaliśmy o zaletach związanych z wynajmem hali. W przypadku zdecydowanych inwestorów polecamy jej zakup. Hala produkcyjna może być w pełni dostosowana do specyfiki konkretnej branży. Podstawowymi korzyściami jest wygoda i bezpieczeństwo pracy. Ponadto, zawsze istnieje możliwość zmodernizowania i rozbudowy gotowej konstrukcji w sprawny i niekłopotliwy sposób. W przeciwieństwie do wynajmu, zakup hali nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi, comiesięcznymi opłatami. W przypadku chwilowej utraty płynności finansowej nie stanowi zatem ryzyka i obciążenia firmy. W sytuacji zaprzestania prowadzenia działalności, będą Państwo mieli możliwość wynajmu hali. Poszukiwanie tego typu obiektów jest bardzo wysokie, co może stanowić dodatkowe źródło dochodu.

Rodzaje konstrukcji hal stalowych

Już na etapie projektu dopasowujemy najbardziej odpowiedni układ konstrukcyjny hali. Przeprowadzamy skrupulatną analizę inwestycji w aspekcie ekonomicznym i funkcjonalnym. Zgodnie z obecnymi trendami projektowymi, hale dzielą się na układy płaskie i przestrzenne. Najpopularniejsze w zastosowaniu są jednak układy płaskie. Ich specyfika obejmuje układy pełnościenne (blachownicowe) i kratownicze (ramy kratowe, rygle samonośne). Są one łatwiejsze w zaprojektowaniu, transporcie i realizacji. Zaletą pełnych rygli jest mniejsza kubatura ogrzewania hali, jak również łatwiejsze zabezpieczenie przed korozją i ogniem. Układ kratownicowy jest dobrą opcją przy dużych rozpiętościach i wymogu prowadzenia instalacji ponad wysokością użytkową hali.

Spis treści:

Scroll to Top