budowa hal stalowych

Na czym polega budowa hal magazynowych w systemie BTS?

Budowa hal magazynowych w systemie BTS przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim budowane w tym systemie hale są idealnie dopasowane do potrzeb użytkownika. Klienci BTS Development doceniają możliwość zamówienia hali stalowej na miarę swoich potrzeb, niezależnie czy ma być obiektem produkcyjnym, magazynowym, socjalnym, czy biurowym. Budowa hali magazynowej nie trwa przy tym zbyt długo, a ich…

Co to jest hala w systemie BTS?

Skrót “BTS” możemy rozwinąć jako “build-to-suit”. Budowanie hal magazynowych idealnie dopasowanych do potrzeb każdego klienta. Najczęściej efektem współpracy jest solidna hala stalowa, której wymiary, udźwig konstrukcji, czy inne parametry, jak również wyposażenie odpowiadają potrzebom zamawiającego.

Zalety hal “szytych na miarę”

Realizacja inwestycji BTS Development

Jedną z największych zalet budowy hali magazynowej w systemie BTS jest możliwość dość dowolnego wyboru jej lokalizacji. Przyszły właściciel lub najemca hali (BTS Development buduje także hale na wynajem) może wybrać dogodne dla siebie miejsce, w którym haala zostanie usytuowana. Dość lekka, a przy tym bardzo wytrzymałą stalowa konstrukcja hali pozwala na postawienie obiektu o sporych wymiarach nawet na podłożu, które jest zbyt grząskie dla konstrukcji betonowych, czy żelbetowych. Dogodna lokalizacja pozwala też zapewnić firmie produkcyjnej lub magazynowej odpowiedni dostęp do pracowników, czy dobrą komunikację z podwykonawcami, klientami, drogami lądowymi, wodnymi i kolejowymi.

Hale BTS zapewniają również sporą dowolność jeśli chodzi o wielkość powierzchni przemysłowej lub magazynowej. Nie ma więc problemu z zapewnieniem odpowiedniej przestrzeni nawet dla nietypowej linii produkcyjnej lub magazynu o niestandardowych rozmiarach. W trakcie projektu i budowy hali magazynowej BTS Development uwzględnia także potrzeby klienta, takie jak pomieszczenia socjalne, czy przynależący do hali obiekt biurowy

Jakie są wady budowy hal magazynowych w systemie BTS?

hale magazynowe w systemie BTS
hale magazynowe w systemie BTS

Podczas wielu lat działalności, w trakcie której zbudowaliśmy wiele hal skrojonych na miarę potrzeb klientów, poznaliśmy wiele opinii na temat hal w systemie BTS. Klienci najbardziej doceniają możliwość utworzenia niestandardowego obiektu w wybranej przez nich lokalizacji. Jeśli klient zleca wybudowanie hali BTS, której będzie właścicielem, takie rozwiązanie w praktyce nie ma wad.

Pewną wadą hal produkcyjnych i innych obiektów stalowych budowanych w systemie BTS na wynajem bez dwóch zdań jest natomiast konieczność podpisania umowy najmu na długi okres. W większości firm czas ten wynosi od ośmiu do nawet dziesięciu lat. Niektóre firmy produkcyjne nie są w stanie przewidzieć swojej przyszłości w tak odległym czasie, szczególnie biorąc pod uwagę obecną- niestabilną sytuację na rynku. Z tego względu BTS Development umożliwia najem hali w systemie BTS na znacznie krótszy okres. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów zdecydowaliśmy się dać możliwość podpisania umowy najmu na okres już od 5 lat. W tym przypadku klientowi pozostawiamy możliwość jednostronnego przedłużenia umowy na dłuższy czas. W trakcie trwania umowy stawka czynszu jest niezmienna, a pozostałe koszty eksploatacyjne są rozliczane w transparentny sposób.

Budowa hal magazynowych BTS – jak przebiega cały proces?

Decydując się na budowę hali magazynowej lub hali przemysłowej w systemie BTS, warto poznać bliżej szczegóły procesu powstawania takiego obiektu. Pierwszym etapem zawsze jest konsultacja z klientem. Opiekun klienta ze strony BTS Development poznaje oczekiwania zamawiającego, wymagania pod względem wielkości hali i jej wytrzymałości. Jeśli w działalności najemcy lub przyszłego właściciela  wykorzystywane będą suwnice, żurawie, czy podobny ciężki sprzęt – warto uwzględnić ich montaż już na wstępnym etapie projektu. Takie elementy wymagają bowiem dodatkowego wzmocnienia konstrukcji obiektu i podniesienie udźwigu. Już podczas wstępnych konsultacji, klient poznaje możliwości techniczne, ewentualne ograniczenia. Wtedy można też ustalić wstępny budżet i czas oczekiwania na oddanie obiektu do użytku.

Gdy przechodzimy do etapu projektowania obiektu, klient wciąż może uczestniczyć w procesie, dodając swoje uwagi. W trakcie projektowania hali tworzymy komputerowe modele 3D. Pozwalają już na tym etapie ocenić wytrzymałość obiektu. Dzięki nim dość łatwo możemy też wprowadzać do projektu zmiany, na przykład zaproponowane przez klienta.

Kto tworzy hale magazynowe w BTS Development?

Na każdym etapie procesu projektu i budowy hali magazynowej w systemie BTS spotkają się Państwo ze specjalistami o wysokich kompetencjach. Skupiamy się na spełnieniu unikatowych potrzeb każdego klienta, zarówno jeśli chodzi o funkcjonalność obiektu, optymalizację procesów produkcyjnych, a także przyszłe koszty eksploatacyjne.

Nasz zespół zapewni Państwu wsparcie i możliwość konsultacji na każdym etapie budowy hali BTS, jak również już w trakcie jej użytkowania.  W projekcie hali decydujący głos ma nasz klient. Staramy się jednak zoptymalizować projekt hali magazynowej pod kątem wykorzystania przestrzeni składowania (lub procesu produkcyjnego – w przypadku hal przemysłowych). Nasi specjaliści dopasowują przestrzeń w hali i jej otoczenie do uwarunkowań technicznych działalności prowadzonej przez naszego klienta.

Akceptacja projektu i produkcja elementów konstrukcji.

Hale przemysłowe, hale magazynowe i inne stalowe konstrukcje zwykle wykonywane są w oparciu o prefabrykaty. Proces ten polega na wcześniejszym wyprodukowaniu poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Zaletą jest znaczne przyspieszenie montażu stalowej konstrukcji oraz uniezależnienie się od warunków pogodowych. Poszczególne elementy są wykonywane z odpowiedniego rodzaju stali (stopu stali o konkretnych właściwościach), a następnie łączone ze sobą, zwykle poprzez spawanie, nitowanie, a także skręcanie. Gotowy element przechodzi kontrolę jakości, podczas której badane są też jego wszystkie wymiary. Pozwala to na precyzyjny montaż już na miejscu postawienia hali stalowej BTS oraz zachowanie wymaganych wymiarów i kształtów. Elementy stalowe są następnie pokrywane powłoką antykorozyjną, aby przez długi czas pozostawały w nienagannym stanie i zachowały swoją wytrzymałość przez wiele lat.

Tworząc prefabrykaty poszczególnych elementów konstrukcji hali stalowej, znacznie przyspieszamy i usprawniamy proces budowy hali. Elementy mają dzięki temu wyższą jakość, gdyż ich produkcja odbywa się w ściśle kontrolowanych warunkach.

Współpraca z zaufanymi kontrahentami.

Podczas wielu lat, w trakcie których zbudowaliśmy wiele hal stalowych w systemie BTS, zdobyliśmy też wiele cennych kontaktów. Nasi współpracownicy są dla nas gwarancją wykonania powierzonych zadań w odpowiednim czasie i z najwyższą starannością. W procesie budowy, czy na etapie projektu i wyposażenia wnętrza (np. pomieszczeń biurowych, socjalnych, kuchni, łazienek, itp.) możemy liczyć na doświadczenie sprawdzonych podwykonawców i producentów, którzy wielokrotnie pokazali nam swoją wysoką jakość.

Oddanie gotowej hali do użytku.

Przez cały proces projektowania i budowy hali magazynowej bierzemy pod uwagę nie tylko wymagania i oczekiwania klienta, ale również wszelkie wymogi prawne i względy bezpieczeństwa. Dzięki temu nasz klient ma pewność, że użytkowanie hali magazynowej BTS jest bezpieczne dla osób przebywających na terenie obiektu, jak również dla znajdującego się tam mienia, maszyn, pojazdów i towarów.

Już po oddaniu gotowego obiektu klientowi, BTS Development zapewnia pakiet niezbędnych szkoleń. Obejmują aspekty BHP, a także zasady korzystania z wyposażenia hali. To może się różnić w zależności od zamówienia i wcześniejszych ustaleń.

Indywidualny opiekun podczas trwania najmu obiektu BTS.

Gdy nasz klient decyduje się na podpisanie umowy najmu długoterminowego hali magazynowej, przemysłowej lub innego obiektu, może korzystać z pomocy indywidualnego opiekuna. To osoba, która dobrze zna oczekiwania danego klienta, Zapewniamy między innymi niezwłoczne usunięcie ewentualnych uszkodzeń lub usterek w czasie trwania najmu, czy możliwość przeprowadzania rozbudowy i modernizacji obiektu. Indywidualny opiekun może też pomóc w optymalizacji procesu magazynowania, a także zapewni wszelkie niezbędne szkolenia użytkownikom obiektu.

Przestrzeń socjalna i biurowa również są ważne.

W projekcie hali magazynowej warto uwzględnić również przestrzeń biurową, a także pomieszczenia socjalne. Dzięki temu nie tylko optymalizujemy możliwości wykorzystania przestrzeni składowania, ale również zapewniamy bardzo dobre warunki pracownikom. Poprawiając komunikację między poszczególnymi pracownikami (na przykład umieszczając pomieszczenia biurowe w bezpośredniej bliskości magazynu lub linii produkcyjnej) możemy zapewnić spore oszczędności i zwiększyć efektywność pracy w obiekcie.

BTS Development zapewnia kompleksową obsługę projektu budowy hali BTS. W momencie oddania obiektu, klient otrzymuje w pełni funkcjonalny, nowoczesny obiekt z pełnym wyposażeniem. Takie podejście oznacza dla naszych klientów sporą oszczędność, a my – korzystając z wieloletniego doświadczenia – możemy liczyć na bezproblemowe wykonanie powierzonych naszym współpracownikom prac.

Dotychczasowe realizacje BTS Development.

Na stronie internetowej BTS Development znajdą Państwo nasze dotychczasowe realizacje. Wśród wielu wybudowanych obiektów są zarówno hale produkcyjne i magazynowe, obiekty biurowe, ale także modernizację już istniejących obiektów. W wielu sytuacjach to właśnie przebudowa istniejącego budynku lub rozbudowanie go są najbardziej korzystne z ekonomicznego punktu widzenia.

Spora część dotychczas wybudowanych przez nas hal powstało właśnie w systemie BTS.  Wśród nich są zarówno hale na wynajem, zbudowane na zamówienie konkretnego najemcy długoterminowego, ale także sprzedane nowym właścicielom. 

Spis treści:

Scroll to Top